ויקטוריה קאופמן

ויקטוריה קאופמן

אני נשואה ואם לשתיים, עובדת סוציאלית קלינית בהכשרתי ומטפלת בגישה פסיכואנליטית.

נולדתי בשנת 1976 בברה"מ לשעבר, במינסק בירת בלרוס. עליתי ארצה בגיל 3 עם הורי וסבי וסבתי מצד אבי.

ברוב שנות ילדותי התגוררתי בשכונה בדרום תל אביב, שם פגשתי לעיתים מצוקה, קשיים רגשיים ואלימות בחלק מהמשפחות. כבר אז התמקמתי כזו שמקשיבה, מאפשרת את הדיבור, פועלת למען ומציעה עזרה. בגיל 13 עשיתי את ה"התערבות הסוציאלית" הראשונית שלי ופניתי ליועצת ביה"ס לדווח על אלימות קשה ממנה סבלה חברתי הטובה. בדיעבד, הדיווח הוביל להתערבות מועילה ומבורכת, לה הייתה זקוקה כל משפחתה.

לא מפתיע, אם כך, שבחרתי בשנות ה – 20 המוקדמות לחיי, ללמוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה. בהמשך היה זה אך טבעי עבורי, לאחר התנסות בעבודה בפנימייה פוסט אשפוזית כמדריכה ואחר כך כרכזת, לעשות הסבה לעבודה סוציאלית, המאפשרת התערבויות טיפוליות בעלות אופי מעשי בתחומים מגוונים ועם אוכלוסיות שונות. בשנת 2010 סיימתי בהצטיינות את לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית במסלול קליני והתמחות בתחום השיקום בבריאות הנפש.

במהלך עבודתי כעו"ס בשני העשורים האחרונים, עסקתי בתחומים טיפוליים שונים – מניעת אלימות במשפחה, עבודה עם נוער בסיכון, הדרכת הורים בבתיהם, עבודה בבריאות הנפש במספר מסגרות ומילוי תפקידים הכוללים שיקום, טיפול אקוטי, תיאום טיפול, טיפול קצר מועד, טיפול ארוך טווח ועוד. לצד עבודתי באאוטריצ׳ אני עוסקת כיום גם בהנחיית קבוצות טיפוליות ומשמשת כמדריכה מקצועית של מטפלים מתחומי טיפול מגוונים. כמו כן אני מטפלת באופן פרטי בקליניקה באשדוד בשפות עברית ורוסית.

אני אוהבת להרחיב את אופקיי המקצועיים וממשיכה ללמוד כל הזמן – מתוך כך עברתי השתלמויות שונות בתחומי הטיפול וביניהן טיפול קצר מועד, טיפול קבוצתי, קורס הדרכת סטודנטים, אלימות במשפחה ועוד. כמו כן אני לומדת מזה כ- 12 שנים במסגרת פרויקט דורא – סקציה קלינית ללימודי פרויד ולאקאן המסונפת למחלקה לפסיכואנליזה שהיא שלוחה של אוניברסיטה בפריז .

כששמעתי על אאוטריצ' לראשונה התרגשתי מעצם היוזמה -שירות טיפולי מקצועי שמגיע עד הבית, למי שכשלו תקוותיו והדרך לטיפול מותאם לצרכיו נחסמה. עבורי כל מקרה של סבל אנושי הוא אתגר המעלה שאלות -כיצד להקל על הסבל? כיצד להשתמש בייחודי, זה שמעיק כעת? איך להשתמש בסימפטום העיקש המציק, כדי שמשהו יפסיק, או יתחיל, ייספג במילה וייכתב מחדש? כך שתתאפשר תנועה, צמיחה ולבסוף פריחה ייחודית והקלה רגשית.

תקוותי ותפילותיי לכך נשואות.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן