נועה כצנלסון

נועה כצנלסון

אני בת 32, מתגוררת בתל אביב.

בוגרת תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת בר אילן.

בוגרת קורס IMR – ניהול מחלה והחלמה מבית הספר לשיקום בקרית אונו.

בעלת נסיון רב במסגרות שיקום בבריאות הנפש.

דרכי המקצועית החלה כעובדת סוציאלית בשירותי הדיור המוגן של עמותת “אנוש”‘, שם ליוויתי אנשים אשר התמודדו עם פגיעה נפשית במטרה לסייע להם לקיים שגרת חיים מלאה ומספקת.

בהמשך, ניהלתי הוסטל שיקומי אשר פעל במתווה של קהילה תומכת, ולפי עקרונות השיקום וההחלמה אשר זכו לתמיכה תאורטית ומחקרית נרחבת כיעילים לטיפול בנפגעי נפש בקהילה.

אני מאמינה כי טיפול נפשי  הינו מפגש  בינאישי היוצר מרחב ייחודי בין שני אנשים. כמטפלת, תפקידי לדאוג כי מרחב זה יהיה מוגן ובטוח ויהווה מצע מתאים לצמיחה והתפתחות. אני פועלת מתוך מסירות ומחויבות רגשית כנה כלפי האדם המטופל. לצד זה, עלי להיות מעורה ומעודכנת במגמות המתחדשות בתחום, ולהתאים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר עבור כל אחד ואחת.

אני רואה חשיבות רבה במפגש עם האדם המטופל במקום שבו הוא או היא נמצאים כרגע. בין אם מדובר במקום רגשי ובין אם מדובר במקום פיזי, כלומר- בבית או בסביבת החיים. אשאף להיות שם בשביל להכיל, להקשיב, וללמוד להכיר את הכוחות, האתגרים והצרכים הייחודיים של כל אחד ואחת. לתפיסתי ומניסיוני, החלמה אישית יכולה להתקיים בתהליך של העצמה ובהקשר של יחסים מיטיבים, ואני שואפת בעבודתי לייצר מרחבים טיפוליים המאפשרים התבוננות משותפת בעבר ובהווה, לצד תכנון והתכווננות לעתיד.

בחירתי לעסוק בטיפול נפשי, נובעת  מתוך האמונה כי לכל אדם ישנה הזכות והיכולת לקיים חיים מלאי תקווה ומשמעות ומתוך האמונה הזו אני פועלת בעבודתי הטיפולית כיום.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן