עידו מסריק

עידו מסריק

שמי עידו, אני בן 32, מתגורר בתל אביב, נשוי + ילדה. אני בוגר תואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית בהצטיינות יתרה מטעם המרכז האקדמי רופין. את התואר הראשון שלי (BA) בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה השלמתי באוניברסיטת בן גוריון, במהלכו קיבלתי גם כן תעודת הצטיינות על הישגים גבוהים בלימודים. כיום במקביל לעבודתי באאוטריצ' אני עובד כפסיכולוג בהתמחות קלינית במרפאת מבוגרים ב"מרכז לבריאות הנפש גהה".

המפגש הראשון שלי עם עולם הטיפול החל במהלך התואר הראשון בליווי וחניכה של ילד הסובל מלקות ראייה המלווה בקשיים רגשיים. לאחר מכן עבדתי כמדריך שיקומי בהוסטל למבוגרים המתמודדים עם הפרעות נפשיות ובמקביל הייתי חלק מצוות מחקר במעבדה של פרופ' גליה אבידן, אשר בחן את ההשלכות הקוגניטיביות שיש להפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) שנגרמה כתוצאה ממצב ביטחוני, על ילדים. מתוך תחושת חיבור לאתגר הטמון בטיפול נפשי וסקרנות לעולם הפסיכולוגיה המשכתי להרחיב את העיסוק בתחום זה ולצבור עוד ידע גם לאחר התואר הראשון. במשך שלוש שנים עבדתי בשילוב, ליווי וחניכה של ילד המאובחן על הספקטרום האוטיסטי. בנוסף לכך התנדבתי כמדריך חברתי ב"מרכז לבריאות הנפש גהה" במחלקת טיפול יום לילדים ונוער. במהלך התואר השני שלי בפסיכולוגיה קלינית עברתי הכשרה מעשית כשנתיים במרפאות חוץ מבוגרים "שלוותה". בשנתיים אלו התנסיתי בטיפולים דינמיים ארוכי טווח ובטיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים (CBT) קיצרי טווח.

במקביל ללימודי הפסיכולוגיה מאז תחילת שנות ה-20 לחיי ועד היום, אני לומד ומתרגל מדיטציה. לאורך השנים צברתי ידע בתחום המיינדפולנס והבודהיזם ואני מאמין באיכויות המיטיבות שיש לתרגול מדיטציה ביום יום וביכולת של תרגול זה לשפר חוסן נפשי אל מול מצבים רגשיים מורכבים שכל אדם עשוי להיתקל בהם בחייו. במהלך התואר השני הצלחתי לחבר בין העניין שיש לי בעולם הפסיכולוגיה ועולם המיינדפולנס על ידי מחקר פסיכולוגי שנערך בהנחיית פרופ' עדה זוהר וד"ר רחל בכנר, בו בחנו את ההשפעה הקוגניטיבית שיש לשני סוגים של תרגולי מיינדפולנס. במסגרת מחקר זה הנחיתי תרגולי מדיטציה קבוצתיים לסטודנטים לתואר ראשון. לאחר שסיימתי את התואר השני ובמקביל להתמחות הקלינית, צברתי ניסיון של למעלה משנה כפסיכולוג במכון תעסוקתי. במסגרת עבודה זו עסקתי בהכוונה לימודית וסוגיות הקשורות לבחירת מקצוע והשתלבות בעולם העבודה. נוסף לכך עבדתי במשך חצי שנה כפסיכולוג ב "ת.ל.ם" בפרויקט של טיפולים קצרי מועד, בוידאו.

ההתנסויות השונות שלי בעולם הטיפול עד כה, לימדו אותי כי אין "אמת אחת" או שיטה בלעדית לסייע לאדם המתמודד עם קושי ומצוקה רגשית. אני מאמין כי הבסיס לטיפול טמון במציאת שפה משותפת בין המטפל למטופל שלוקחת בחשבון את הקשר הייחודי שנוצר במפגש ביניהם. מתוך כך, ההשתלבות שלי באאוטריצ' הרגישה טבעית, שכן מדובר במקום השם דגש על טיפולים גמישים ויצירתיים הממקמים את הצרכים הספציפיים של כל פונה במרכז.

 

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600 E-mail: contact@outreach.co.il

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן