קורינה דרייזן

קורינה דרייזן

שמי קורינה דרייזן, בת 48, ילידת ארגנטינה, גרה בארץ מזה כ-30 שנה ומתגוררת עם משפחתי ברמת גן. בהכשרתי אני עובדת סוציאלית עם התמחות בבריאות נפש קהילתית, את התואר הראשון למדתי בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, ואת התואר השני למדתי בחוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטת חיפה. במהלך השנים המשכתי ללמוד ולהתמקצע והוספתי לארגז הכלים שלי התערבויות מקדמות החלמה כמו ניהול מחלה והחלמה(IMR) וקוגניציה חברתית (SCIT), התערבויות טיפוליות אשר הוכחו במחקרים כיעילות בקידום תהליכי שיקום והחלמה של אנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות קשות.  בנוסף השתתפתי בקורס של גישור חברתי שמטרתו לסייע בשילוב בקהילה של אנשים החיים בשולי החברה, באוניברסיטה אאוטונומה בברצלונה, וכמו כן השתלמתי בהדרכת צוותים מקצועיים בתחום של שיקום פסיכיאטרי בקהילה,  במסגרת הקריה האקדמית אונו שבקרית אונו. בעזרת כלים מקצועיים אלה ואחרים, אני עובדת במהלך 18 השנים האחרונות בתחום של שיקום אנשים עם בעיות נפשיות קשות בתפקידי טיפול, הדרכת הורים, ניהול והדרכת צוותים מקצועיים.

מתחילת דרכי המקצועית היה לי ברור שאני רוצה להתמקד בתחום של בריאות נפש, בדגש על עבודה מערכתית. לתפיסתי, הבריאות  הנפשית של האדם חשובה כמו הבריאות הפיזית וחיונית לאריכות ולאיכות החיים שלו או שלה. הרווחה הנפשית מושפעת הן מעולמו הפנימי של האדם – רגשותיו  ומחשבותיו, והן  מיחסי הגומלין שלו עם סביבתו הקרובה. לפיכך רצוי שהטיפול יעסוק בשני המשורים האלו וביחסי הגומלין שביניהם.  אני מאמינה שקשר טיפולי טוב הוא הבסיס לכל עבודה טיפולית. במפגש הטיפולי, המטופל והמטפל יוצרים מרחב משותף של חקירה ולמידה אשר מסייע למטופל בחיזוק הזהות האישית ובבנייה של חיים בעלי משמעות תוך כדי התמודדות עם משברים נפשיים ומעבר להם.

לאורך השנים, צברתי גם ניסיון רב בטיפולים נפשיים המתקיימים בבתי המטופלים, ופיתחתי אמונה בחשיבות של מפגש עם האדם "איפה שהוא נמצא". במובן הרגשי זה אומר להקשיב ולהבין את המצוקה אשר מביאה את האדם לבקש עזרה, להתחבר לקושי שלו ולעולמו הפנימי. באותה מידה במובן הפיזי, המשמעות של לפגוש את המטופל  במרחב שלו, הינה הנגשה של טיפול נפשי עבור מי שאין ביכולתו להתנייד. הגמישות וההתאמה האישית של הטיפול הינן, ערכים חשובים בעבודתי, ומכאן החיבור הטבעי שלי לצוותOutreach הפועל לטובת התאמת מענים טיפוליים נגישים וגמישים עבור המטופלים ומשפחותיהם.

לצד עבודתי ב-Outreach אני מטפלת גם בקליניקה פרטית, ומסייעת בין השאר לנשים וזוגות בדרכם להורות סביב נושאים כמו טיפולי פוריות, הריון בסיכון ודיכאון אחרי לידה. כמו כן אני מטפלת באנשים המתמודדים עם סוגים שונים של משברי חיים.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600 E-mail: contact@outreach.co.il

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן