רביב סלע

רביב סלע

אני יליד 1970, נשוי ואב לשתי בנות. בעל תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת ת"א.

את דרכי המקצועית התחלתי כעורך עיתונות. הייתי חלק מהצוות שעסק בפיתוח תחום עיתונות האינטרנט בידיעות אחרונות, שלימים הפך להיות אתר Ynet.

לתחום הטיפולי הגעתי לאחר תהליך אישי של צמיחה והתפתחות, במהלכו הבנתי, בין היתר, כי העיסוק בחדשות ובאקטואליה היה עבורי מפלט מהמתחולל בנפשי וכי הוא מגביל אותי מאד. הרגשתי צורך לעבוד בתחום שישלב מגוון רחב יותר של יכולותיי, שהעיסוק בו ייתן לי משמעות ויסייע לי להמשיך את התפתחותי כאדם. התחלתי לעבוד כמדריך שיקומי בהוסטל לנפגעי נפש צעירים. העבודה כמדריך כללה מפגשים בלתי פורמליים עם דיירי ההוסטל. היא היתה משמעותית מאד עבורי, בכך שלימדה אותי כי תקשורת בגובה העיניים והליכה כתף אל כתף עם המטופלים מאפשרות יצירה של קשר טיפולי חזק ואמיץ, שהוא לתפיסתי המנוע המרכזי בתהליך השינוי.

אחרי העבודה בהוסטל החלטתי ללמוד עבודה סוציאלית. זמן לא רב אחרי תום הלימודים התחלתי לעבוד עם נפגעי נפש המתגוררים בביתם. במהלך עבודתי הייתי שותף לתהליכי התפתחות מרתקים של אנשים שהתמודדו עם קשיים נפשיים ונסיבות חיים קשות. נפגשתי עימם בביתם או בסביבת הבית, במקום בו הם חיים ומתמודדים עם האתגרים הגדולים ביותר, ויחד עבדנו על חיבור לכוחות קיימים וגילוי כוחות חדשים. המפגש של המטופלים עם כוחותיהם סייע להם להתחזק ולהשתלב במעגלי החיים.

במהלך שנות עבודתי במסגרת הציבורית המשכתי להתפתח וללמוד, סיימתי תואר שני בעבודה סוציאלית, ופתחתי קליניקה לטיפול באנשים שמתמודדים עם מצבי הסתגרות וחוסר תפקוד. כששמעתי על Outreach והכרתי את נעמה ואור, הרגשתי כי זהו מקום שעובד בדרך שאני מאד מאמין בה: דרך של יצירה מתמדת וחיפוש אחר כל הזדמנות להגיע אל המטופל במטרה ליצור עמו קשר מיטיב.  דרך שאינה רואה בהתנגדות וביאוש סוף דבר, אלא סימנים המעידים על קיום כוחות ואנושיות ומהווים נקודת פתיחה לתהליך של שינוי וצמיחה.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600 E-mail: contact@outreach.co.il

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן