רן ספיר

רן ספיר

רן ספיר, פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר: 27-35908)


הכשרתי הקלינית נעשתה במרכז לבריאות הנפש “לב השרון”. העבודה כללה התערבות בעת משבר, עבודה עם משפחות של מתמודדים עם מצוקה נפשית וטיפול קבוצתי. לצד העבודה האינטנסיבית במחלקה פסיכיאטרית, קיבלתי מטופלים המגיעים מהקהילה למרפאת בית החולים ומתמודדים עם סוגיות יום יומיות כגון זוגיות, משפחה, עבודה וחיפוש משמעות לחייהם, לצד אבחנתם הפסיכיאטרית.
ההכשרה הפגישה אותי עם מגוון רחב של אנשים עם סיפורי חיים לא פשוטים ואבחנות פסיכיאטריות מאג’וריות כגון סכיזופרניה, הפרעה דו-קוטבית (מאניה דיפרסיה), דיכאון קליני, הפרעות חרדה וטראומות. כל אחת ואחד ממטופליי העשירו את עבודתי הקלינית, ולימדו אותי את החשוב ביותר: קודם כל תראה את האדם שמולך, ללא קשר לאבחנה או תווית שניתנה לו. זהו המצפן לעבודתי הטיפולית.
בעברי עבדתי בשירות פסיכולוגי-חינוכי בתל אביב. העבודה כללה מפגש בלתי אמצעי בגני ילדים ובתי ספר. במהלך היום, לוויתי את צוות הגן ובית הספר בהתמודדות עם מצבים רגשיים והתנהגותיים של הילדים. לצד זאת, ערכתי הדרכות להורים שהיו זקוקים להכוונה ולווי בהתמודדות עם קשיי ילדיהם.
לצד הכשרתי המקצועית כפסיכולוג, אני לומד לתואר שלישי (Phd) בין תחומי, במסלול “פרשנות ופסיכואנליזה” באוניברסיטת בר-אילן. הלימודים נבחרו מתוך מחשבה כי על מטפל טוב להביא עמו, מלבד הקשר הטיפולי והכלים המקצועיים בתחום מומחיותו, ידע רחב ומגוון מעולמות תוכן שונים. בטיפול אני משלב עולמות תוכן מתחום הפילוסופיה, הפרשנות וביקורת תרבות. התחום אותו אני חוקר נוגע בשאלות מוסריות ביחס לכבוד האדם וחירותו, אוטונומיה ובחירה עצמית, במפגש הטיפולי.
שיטת עבודתי בקליניקה מאופיינת בפתיחות ואקטיביות. מתוך הכרה כי אלו הפונים לטיפול פסיכולוגי כיום מחפשים מפגש בגובה עיניים, עם מטפל אנושי ונגיש.
הצטרפתי לצוות אאוטריצ’ מתוך אמונה כי האפשרות להציע טיפול לאנשים במצוקה שאינם יכולים להגיע לקליניקה, היא בעלת חשיבות עליונה ולעיתים הדרך היחידה עבורם לקבל מזור למצוקתם.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן