תם נכון

תם נכון

אני בן 40, נשוי ואב לשניים. בהכשרתי אני סוציולוג (M.A), עובד סוציאלי ומטפל זוגי ומשפחתי (M.S.W). דרכי האקדמית והמקצועית החלה בתחומים החברתיים-חינוכיים, ובהמשך התכנסה לתחום הטיפולי-חונכותי. במקביל ללימודי התואר הראשון במדעי ההתנהגות, והתואר השני בסוציולוגיה ארגונית, עבדתי במשך שלוש שנים כמדריך בפנימית ‘עדנים’, המהווה מסגרת פוסט-אשפוזית לבני נוער. לאחר מכן עבדתי במשך שנתיים עם בני נוער בגילאים 15-18 במערכת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ חצרים.

עם סיום לימודי הסוציולוגיה עמדתי בפרשת דרכים מקצועית, בה נדרשתי לבחור האם להמשיך בתחום החינוכי, או לעבור לתחום הארגוני-חברתי. מציאת הזוגיות והאהבה, ותחילת העבודה בעמותת ‘עלם’ סיפקו לי את התשובה – השהות במרחבים של אהבה ונתינה אפשרו לי לשלב בין חלקים שונים בתוכי, ולגדול אישית ומקצועית. מתוך כך התגבשה בי בחירה מקצועית בתחום החברתי-טיפולי. ב’עלם’ עבדתי במשך שלוש שנים כרכז ניידת רעננה וכפר-סבא, וניהלתי את פעילות הניידת באזור השרון. במהלך העבודה גמלה בליבי ההחלטה לפנות לתחום הטיפולי, ופניתי ללימודי עבודה סוציאלית תוך התמחות בתחום הטיפול המשפחתי. בשלוש השנים האחרונות אני חונך ילדים, בני נוער וצעירים באופן פרטי, מתוך מגמה לשלב בין חשיבה טיפולית, לבין מציאת נתיבים בה תוכל להתבטא ולהתממש בחיי היומיום של המטופל.

המסלול האישי והמקצועי שלי נטע בי את האמונה, לפיה התרגום הפרקטי של התובנה הטיפולית צריך לקבל ביטוי ממשי ביחסים הטיפוליים. על מנת לחזק את נטיות הלב, ולאפשר להן להביא כל אחד ואחד למחוז חפצו, על הטיפול להתקיים, בו בזמן, הן בעולמו הפנימי של המטופל והן בעולמו הממשי. כך יוכל לאמת את השינוי הפנימי אותו עבר במציאות החיצונית, בה הוא חי, ולהתכתב עמה באופן המחזק את הקשר בין הפנים לחוץ ובין הרגשי למעשי.

אני מאמין, בכל מאודי, בכוח צמיחה מולד עמו אנו באים לעולם, שהזנתו תביא אותנו למקומות בהם אנו גדלים, תיטיב עמנו ועם הסביבה הקרובה שלנו. ניסיוני לימד אותי, כי כוח צמיחה זה הינו קל לאיתור גם למטפל וגם למטופל בסביבת החיים הטבעית שלו, שלפרקים יכולה לומר יותר ממילים הנאמרות בפגישות רבות הנערכות בקליניקה. סביבת החיים הטבעית, על כן, מעניקה לנו תנאים נהדרים לתהליך טיפולי, בו האדם יכול להיפגש עם עצמו ולעשות שינוי תודעתי וממשי.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן