יובל גאון

יובל גאון

שמי יובל, נולדתי בשנת 1985 וגדלתי בקיבוץ גשר הזיו. כיום אני נשוי ואב לשני ילדים, ומתגורר בהוד השרון. בהכשרתי אני פסיכולוג קליני. למדתי פסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, בנוסף לתואר במדעי הקוגניציה, ולתואר שני בפסיכולוגיה במגמה הקלינית של הילד באוניברסיטת תל-אביב. כעת בנוסף לעבודתי בOutreach – אני עובד גם בקליניקה פרטית בתל-אביב. את התמחותי המרפאתית עשיתי בתחנה לטיפול בילד בנוער ובמשפחה בחיפה (תחנת "אחד העם") שם טיפלתי בילדים ומתבגרים וליוויתי את הוריהם סביב מגוון רחב של קשיים. את התמחותי האשפוזית עשיתי בעמותה לילדים בסיכון, שם טיפלתי בילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, וניהלתי את תיקי הטיפול בגישה רב-מערכתית. בנוסף סיימתי תכנית לימודים מקיפה בטיפול CBT, וכעת אני נמצא בלימודי טיפול משפחתי וזוגי.

המפגש הראשון שלי עם עולם הטיפול היה בתואר הראשון, כאשר ליוויתי פגוע נפש בביתו במשך שנתיים. מפגש זה פתח בפניי צוהר להיכרות הן עם הפוטנציאל המרפא הטמון בקשר בין בני אדם, ובמקביל גם עם עומקם ומורכבותם של האתגרים הכרוכים בהתמודדות עם קשיים ומשברים נפשיים. התחברתי מאוד למורכבות הזו, ומאז המשכתי להרחיב את העיסוק בעולם הטיפול. בתקופת לימודיי האקדמיים עבדתי עם ילדים ונוער במחלקת האשפוז וטיפול היום הפסיכיאטרי של ביה”ח הדסה בירושלים, הדרכתי בפנימייה החינוכית-טיפולית ‘בני-ברית’, והתנדבתי במוקד המקוון של עמותת ער”ן. במהלך התואר השני עברתי הכשרה קלינית בטיפול פסיכודינמי במרפאה הפסיכיאטרית לילד והמתבגר בביה”ח איכילוב. במקביל חקרתי תהליכים קוגניטיביים-רגשיים המקושרים לדיכאון וחרדה חברתית, ולימדתי סטודנטים לסיעוד מבוא לפסיכולוגיה. טרם התמחותי בפסיכולוגיה קלינית עבדתי גם כמדריך שיקום, וכמתמחה בפסיכולוגיה חינוכית, ולמדתי להכיר את תחומי העניין הקשורים לעבודות אלה.

עם השנים העמקתי את היכרותי עם גישות טיפוליות מגוונות, מתוך סקרנות וחיבור לצורות חשיבה שונות, ומתוך המחשבה שישנן דרכים רבות להבין את נפש האדם וכולן יכולות להתקיים יחד ולהיות תקפות ומועילות. מתוך ראייה זו היה טבעי עבורי להתפתח כמטפל אינטגרטיבי, ולשלב בעבודתי אלמנטים מגישות שונות, תפיסות עולם שונות, ופרקטיקות עבודה שונות, ולחפש מתוכן את התמהיל הנכון והמתאים לכל אדם איתו אני עובד.

במקביל לריבוי הגישות, ישנם אלמנטים שאני תופס כבסיסיים ומהותיים ואותם אני משתדל להביא לידי ביטוי בכל טיפול: שיח נטול מעמדות, כנות, שקיפות, מחויבות לתהליך, ליעילותו ולמשכו, התמקדות בכוחות ובחוזקות הקיימים ושאיפה לחבר כל אדם לרצף ההתפתחות האישית שלו, שלעתים נקטע. ערכים אלו מנחים אותי במסלול ההתפתחות המקצועית שלי גם מעבר לטיפול בקליניקה, והובילו אותי למעורבות בקידום גישות ותכנים בעולם הטיפול במקומות בהם קיימת התקבעות ונדרשת למידה חדשה והתקדמות של המערכות המספקות טיפול.

נוכחתי לראות כי אותם יסודות ערכיים ורעיוניים נמצאים גם בלב העשייה של ,Outreach וכן את המחויבות להתאים את הטיפול הנכון לפונה ולא להיפך. מתוך מקום זה שמחתי להצטרף לצוות, להשתלב בפעילותו ולהציע את מלוא המחויבות שלי לכל אדם איתו אני עובד.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן