יובל גאון

יובל גאון

פסיכולוג בהתמחות קלינית, מלווה טיפולי.

אני יליד הארץ, בן 35, גדלתי בקיבוץ גשר הזיו וכיום אני נשוי ואב ומתגורר במושב נווה ירק. למדתי פסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית ולתואר שני במגמה הקלינית של הילד באוניברסיטת תל-אביב. כעת בנוסף לעבודתי בOutreach-אני עובד גם כפסיכולוג (מ.ר. 135384) בהתמחות קלינית בתחנה לטיפול בילד בנער ובמשפחה בחיפה (תחנת "אחד העם") ובקליניקה פרטית. את התמחותי האשפוזית סיימתי בעמותה לילדים בסיכון, שם טיפלתי באוריינטציה פסיכודינמית בילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, וניהלתי את תיקי הטיפול בראייה רב-מערכתית.

מפגשי הראשון עם עולם הטיפול היה בתואר הראשון, כאשר ליוויתי פגוע נפש בביתו במשך שנתיים. מפגש זה פתח בפניי צוהר להיכרות עם הפוטנציאל המרפא הטמון בקשר בין בני אדם, ובאותה העת האיר את מורכבותם של האתגרים העומדים בפנינו בעת התמודדות עם משברים נפשיים. מתוך תחושת חיבור לדיאלקטיקה זו המשכתי להעמיק ולהרחיב את העיסוק בעולם הטיפול. במקביל ללימודים האקדמיים עבדתי עם ילדים ונוער במחלקת האשפוז וטיפול היום הפסיכיאטרי של ביה”ח הדסה בירושלים. לאחר מכן הדרכתי בפנימייה החינוכית-טיפולית ‘בני-ברית’, והתנדבתי במוקד המקוון של עמותת ער”ן המציעה מענה מיידי לאנשים במצבי משבר. במהלך התואר השני עברתי הכשרה קלינית במרפאה הפסיכיאטרית לילד והמתבגר בביה”ח איכילוב. במקביל חקרתי תהליכים רומינטיביים המקושרים לדיכאון והטיות פרשנות המקושרות לחרדה חברתית, והרציתי בקורס “מבוא לפסיכולוגיה”. לאחר התואר השני סיימתי לימודים בתכנית דו-שנתית בפסיכותרפיה בגישת ,CBTעבדתי כמתמחה בפסיכולוגיה חינוכית בשירות הפסיכולוגי באָזור, וכן כמדריך שיקומי.

עם השנים העמקתי את היכרותי עם גישות טיפוליות שונות ומגוונות מתוך הבנה שישנן דרכים רבות להבין את נפש האדם וכולן יכולות להיות נכונות. תפיסה זו מחייבת לשאת דיאלקטיקה ומורכבות, עניין שאני תופס כמהותי ומנסה לקדם בכל תהליך טיפולי. היבט מהותי נוסף בטיפול בעיני, כמו בחיים האישיים, הוא השאיפה לחיים התואמים את מערכת הערכים בה האדם מחזיק. מתוך תפיסה זה נמשכתי גם אל החלקים בעולם הטיפול בהם יש לטעמי מקום לשיפור: מקומות בהם אדם החווה מצוקה נדרש אך איננו מסוגל להתאים את עצמו אל מערכת הטיפול, מקומות בהם האדם נתפס כתווית או מחלה, או מקומות בהם הטיפול נתפס באופן חד-מימדי ללא התייחסות לסביבה בה חי האדם ולהקשר הנוכחי בו קשייו באים לידי ביטוי. על מנת לתרום לשינוי במקומות אלה הצטרפתי ל-isps, האיגוד הישראלי לקידום גישות פסיכולוגיות וסוציאליות לטיפול בפסיכוזה ומצבי משבר נפשיים, ומאז אני מקדיש חלק מזמני לקידום הבנה חברתית ופסיכולוגית להפרעות נפשיות קשות, וכן לקידומן של שיטות טיפול מתקדמות אשר מוכיחות את יעילותן ברחבי העולם ומצליחות להביא לתוצאות חיוביות גם במקרים קשים ומורכבים.

נוכחתי לראות כי אותם יסודות ערכיים ורעיוניים הרואים את האדם כישות סובייקטיבית שלמה, הפועלת לרוב בתוך סביבה, משפחה והקשרים רבים נוספים המשפיעים על חייה – נמצאים גם בלב העשייה של ,Outreach וכן את המחויבות להתאים את הטיפול הנכון לפונה ולא להיפך. מתוך מקום זה שמחתי להצטרף לצוות, להשתלב בפעילותו ולהציע את מלוא המחויבות שלי לכל אדם איתו אני עובד

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600 E-mail: contact@outreach.co.il

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן