יובל גאון

יובל גאון

פסיכולוג בהתמחות קלינית, מלווה טיפולי.

אני יליד הארץ, בן 33, גדלתי בקיבוץ גשר הזיו וכיום אני נשוי ומתגורר בתל אביב. למדתי פסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית ולתואר שני במגמה הקלינית של הילד באוניברסיטת תל-אביב. כעת בנוסף לעבודתי ב-Outreach אני עובד גם כפסיכולוג (מ.ר. 135384) בהתמחות קלינית בעמותה לילדים בסיכון. במסגרת תפקיד זה אני מטפל באוריינטציה פסיכודינמית בילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, ומשמש עבורם כ-case manager.

מפגשי הראשון עם עולם הטיפול היה בתואר הראשון, כאשר ליוויתי פגוע נפש בביתו במשך שנתיים. מפגש זה פתח בפניי צוהר להיכרות עם הפוטנציאל המרפא הטמון בקשר בין בני אדם, ובאותה העת האיר את מורכבותם של האתגרים העומדים בפנינו בעת התמודדות עם משברי חיים. מתוך תחושת חיבור לדיאלקטיקה זו המשכתי להעמיק ולהרחיב את העיסוק בעולם הטיפול. במקביל ללימודים האקדמיים עבדתי עם ילדים ונוער במחלקת האשפוז וטיפול היום הפסיכיאטרי של ביה”ח הדסה בירושלים. לאחר מכן הדרכתי בפנימייה החינוכית-טיפולית ‘בני-ברית’, והתנדבתי במוקד המקוון של עמותת ער”ן המציעה מענה מיידי לאנשים במצבי משבר. במהלך התואר השני עברתי הכשרה קלינית במרפאה הפסיכיאטרית לילד והמתבגר בביה”ח איכילוב. במקביל חקרתי תהליכים רומינטיביים המקושרים לדיכאון והטיות פרשנות המקושרות לחרדה חברתית, והרציתי בקורס “מבוא לפסיכולוגיה”. לאחר התואר השני סיימתי לימודים בתכנית דו-שנתית בפסיכותרפיה בגישת CBT, עבדתי כמתמחה בפסיכולוגיה חינוכית בשירות הפסיכולוגי באָזור, וכן כמדריך שיקומי.

עם השנים העמקתי את ההיכרות עם גישות טיפוליות מגוונות מתוך הבנה שישנן דרכים רבות להבין את נפש האדם וכולן יכולות להיות נכונות. תפיסה זו מחייבת לשאת דיאלקטיקה ומורכבות, עניין שאני תופס כמשמעותי בכל תהליך טיפולי. היבט נוסף שאני תופס כמהותי בטיפול, כמו בחיים האישיים, הוא השאיפה לחיים התואמים את מערכת הערכים. מתוך מקום זה נמשכתי גם אל החלקים בעולם הטיפול בהם יש לטעמי מקום לשיפור: מקומות בהם אדם החווה מצוקה נדרש ואיננו מסוגל להתאים את עצמו אל מערכת הטיפול, מקומות בהם האדם נתפס כתווית או מחלה, או מקומות בהם הטיפול נתפס באופן חד-מימדי וחסר התייחסות למערכות התמיכה, לסביבה בה חי האדם ולהקשר הנוכחי בו קשייו באים לידי ביטוי. על מנת לתרום לשינוי במקומות אלה הצטרפתי ל-isps, האיגוד הישראלי לקידום גישות פסיכולוגיות וסוציאליות לטיפול בפסיכוזה ומצבי משבר נפשיים, ומאז אני מקדיש חלק מזמני לקידום הבנה חברתית ופסיכולוגית להפרעות שנתפסות לרוב באופן מכני-ביולוגי, וכן לקידומן של שיטות טיפול מתקדמות אשר מוכיחות את יעילותן ברחבי העולם ומצליחות להביא לתוצאות חיוביות גם במקרים קשים ומורכבים.

נוכחתי לראות כי אותם יסודות ערכיים ורעיוניים הרואים את האדם כישות סובייקטיבית שלמה, הפועלת לרוב בתוך סביבה, משפחה והקשרים רבים נוספים המשפיעים על חייה – נמצאים גם בלב העשיה של Outreach, וכן את המחויבות להתאים את הטיפול הנכון לפונה ולא להיפך. מתוך מקום זה שמחתי להצטרף לצוות, להשתלב בפעילותו ולהציע את מלוא המחויבות שלי לכל אדם איתו אני עובד.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן