נועם לביא

נועם לביא

 שמי נועם, יליד 1976, מתגורר במושב בת שלמה, נשוי ואב ל-2 ילדים .

בהכשרתי אני בוגר תואר ראשון בסוציולוגיה וקרימינולוגיה (בהצטיינות), תואר שני בקרימינולוגיה קלינית ותוכנית הכשרה דו – שנתית בפסיכותרפיה קצרת-מועד ממוקדת מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

את דרכי המקצועית התחלתי בעבודה בפנימייה הפוסט-אשפוזית "רננים", שם במשך כעשור מילאתי מספר תפקידים : מדריך, רכז יחידה, רכז פנימייה ומנהל תחום החינוך.

בהמשך, ניהלתי במשך כשלוש שנים הוסטל לנפגעי נפש עם תחלואה כפולה: בעיות נפשיות, בשילוב עם בעיות גופניות. לצד הכרת ההבדלים באתגרים של אוכלוסייה זו לעומת הפנימיה, אפשרה לי התנסות זו צבירת ניסיון עם אוכלוסייה בוגרת והיכרות עם האתגרים המאפיינים תחנות שונות בחיים. לאחר מכן עבדתי שוב עם נוער כאשר הקמתי פנימייה לנוער בסיכון במודל של בתים בקהילה (״אמירים״). התנסות זו העמיקה את הידע והניסיון שלי בליווי תהליכי שיקום של צעירים לצד היבטים הניהוליים. בין השאר העבודה למול גורמי הקהילה, סייעה לי בחידוד ההבנה של חשיבות העבודה המערכתית בקהילה.

בארבע השנים האחרונות, אני עובד כמטפל רגשי בארגון א.ד.נ.מ שבו מתנהלות מסגרות דיור בקהילה עבור אנשים המאובחנים עם אוטיזם ברמת תפקוד גבוהה. בין השאר אני מסייע להם באתגרים הקשורים לקשיי וויסות רגשי, קשיים בארגון, התמודדות עם מצבי לחץ, קושי בקבלת סמכות וניהול סיטואציות חברתיות.

במקביל אני מנהל מסגרת דיור-מוגן מטעם שירותי "סל שיקום" של משרד הבריאות. בעבודה זו, כמנהל אזור ומתאם טיפול, אני לומד על היתרונות והחשיבות של עבודה בקהילה ובבתי המטופלים וכן על נחיצותם של שיתופי פעולה בקהילה לטובת קידום תהליכי שיקום של מתמודדים.

הניסיון המקצועי המגוון שלי לצד תהליכי ההכשרה, תרמו לעיצוב תפיסת עולמי המקצועית אשר מתאפיינת במתן יחס אנושי ומקצועי לאדם העומד מולי ולצרכיו הייחודיים במאמץ לספק ליווי, תמיכה וסיוע לטובת מימוש היכולות הטמונות בכל אדם.

החיבור לצוות Outreach המספק שירותי טיפול ושיקום בקהילה היה טבעי עבורי. אני מרגיש כי הרקע האקדמי והמעשי שלי מקבלים ביטוי בעבודה הייחודית המתבצעת בארגון, תוך קידום תהליכים טיפוליים המתרחשים במקום בו נמצא האדם, סימבולית וקונקרטית, וב״גובה העיניים״.

ההתנסויות עם סוגים שונים של אוכלוסיות ואתגרים נפשיים הכינו אותי היטב להתמודדות עם מצבים מגוונים ואני שמח לסייע ככל יכולתי לפונים לטיפול.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן