ניר שטרסברג

ניר שטרסברג

 שמי ניר שטרסברג, אני בן 31 ומתגורר במושב יגל עם הדס בת זוגי.

כיום אני לומד לתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות ילד ונוער באוניברסיטת תל אביב. את התואר הראשון בטיפול וקידום בני נוער עשיתי במכללת בית ברל. בעבר טיפלתי בבני נוער עוברי חוק בבית הכלא "אופק" שבשרון. לצד העבודה הטיפולית הפרטנית, הנחיתי קבוצות טיפוליות  למתבגרים ולהורים, העוסקות בהתנהגויות סיכון בגיל ההתבגרות, במסגרת עמותת "אל סם" ובמסגרות פרטיות רבות.

במסגרת לימודיי אני מתמחה במרפאה לבריאות הנפש בראש העין, ביחידה לגוף – נפש, הכפופה למרכז לבריאות הנפש "גהה". ביחידה אני מטפל בילדים ומתבגרים אשר  סובלים מהפרעות חרדה וסומטיקה, וכן עורך הדרכות הורים וטיפולים משולבים. בנוסף, אני מטפל במתבגרים כחלק  מפרויקט "גשרים" בעיר בת ים – פרויקט אשר יוצר מרחב טיפולי בתוך בית הספר, ושואף לראות את המטופלים בצורה מקיפה והוליסטית ולסייע להם במגוון תחומי חיים. העבודה הטיפולית בבית הספר הינה חלק מהאמונה הגדולה שלי, שטיפול אפקטיבי קשור להימצאות בסביבת החיים של המטופל ובהכרות עמוקה עם מציאות חייו.

מאז שאני זוכר את עצמי אני עוסק בטיפול וסיוע לילדים, בני נוער ומבוגרים.  התחלתי את דרכי המקצועית בשירותי הרווחה, בהם פגשתי ילדים ובני נוער אשר זקוקים לטיפול וליווי משמעותי, לאדם שיסכים להיות איתם ברגעי המצוקה המפחידים כל-כך. הדרך הובילה אותי לעבודה מיוחדת עם מתבגרים במצבי סיכון, ברחוב, בעמותת "עלם", שם ניהלתי במשך שלוש וחצי שנים את פרויקט "כתובת רחוב", שמטרתו יצירת קשר וטיפול באלו אשר נמצאים ברחוב, במצבים קיצוניים וקשים.

 העבודה ברחוב, על הייחודיות והקסם הרב שבה, לימדה אותי שמה שחשוב ועובד בטיפול הוא הקשר הקרוב שנוצר בין מטפל למטופל. אני מאמין שהמרחב המיוחד שנוצר בין שניים או יותר, הוא המפתח החשוב ביותר לריפוי פנימי. הדרך המקצועית שלי נעוצה  בחשיבה  הדינאמית, שגורסת כי העבודה המשותפת, העקבית והארוכה לעיתים יש בה יכולת להביא לתיקון ושינוי מופלאים על ידי הרחבת ההבנה העמוקה של מקורות הקושי והמצוקה.  כולנו נמצאים לעיתים במקומות של סבל, וכולנו זקוקים לאדם שיאמין בנו, לא יוותר עלינו ברגעים הקשים, ויסכים ללכת אתנו בדרך להשגת תחושה של בטחון ושלווה פנימית.

אני מזמין אתכם.ן לצעוד יחד בדרך ולברוא את המסע שלכם.ן.

 

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן