תמר יהודה

תמר יהודה

שמי תמר בת 32, מתגוררת בתל אביב עם בן זוגי. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון עם התמקדות בתיאוריות ביקורתיות וצדק חברתי.

כיום אני מטפלת בילדים ונוער ומעבירה הדרכות הורים בתכנית "הפרח בגני" בתל אביב – רשת מרכזים חינוכיים טיפוליים לילדים, למתבגרים ולהוריהם.

לאחרונה סיימתי את עבודתי בקורת גג לנערים ונערות בקצה רצף הסיכון בתל אביב, עבודה בעלת אופי חירומי אשר דרשה התערבויות בזמן אמת עם הפרט ומשפחתו.  במקביל, טיפלתי בנשים מכורות נקיות בדירת מעבר בתל אביב, כחלק מרצף מענים בתחום ההתמכרויות. תפקידים אלו חיזקו אצלי את היכולת לנהל דיאלוג רגשי- טיפולי, תוך הבנה כי התפקוד הינו חלק אינטגרלי מתחושת המסוגלות וערך העצמי של המטופלת, ולפיכך מהווה גם כן מוקד טיפולי.

עבורי עבודה עם א.נשים היא טבעית ומתבקשת, ההתרגשות לקראת היכרות עם אדם בעל עולם פנימי שלם וייחודי מאפיינת אצלי כל מפגש אנושי- מקצועי או יומיומי.  הניסיון שלי מתפרס על פני קשת רחבה המאופיינת במפגשים שונים ומגוונים; טיפול בצעירים על הספקטרום האוטיסטי, אנשים בוגרים עם מוגבלות פיזית וקוגניטיבית, נשים מכורות נקיות וילדים ונוער בסיכון. כמו כן, עבודה במציאות חיים חירומית ומשברית הייתה חלק אינהרנטי בכל העבודות בהן עבדתי ושכללה את מערך הכלים והמיומנויות שלי בזמני דחק ומשבר.

האמונה שלי כמטפלת, היא שכל אדם מחזיק בידע חשוב ומשמעותי אודות עצמו; פוקו מדבר על החשיבות והמשמעות של ידע בחברה, האופן בו הוא נוצר ומקבל מקום. כך בחדר הטיפול,  אני מוצאת עצמי סקרנית ונרגשת לקראת כל מפגש ומחזיקה רצון ותקווה להיות קרובה ככל האפשר לחוויה האישית של זה היושב מולי ; על ידי יצירת דיאלוג משותף בין המטפל למטופל תוך אימוץ גישה של אי ידיעה המעודדת קרבה לחוויה הסובייקטיבית והייחודית של האדם על כל משמעותיה .

מטרתי כמטפלת הינה לדעת, להתקרב ולהתחבר עד כמה שניתן לחוויית חיי המטופל.ת , אם כי לעולם לא תיתכן ידיעה מוחלטת, וזהו המרחב בו אני פועלת.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן