טיפול קבוצתי למבוגרים נקרא לפעמים גם פסיכותרפיה קבוצתית והוא שיטת טיפול יעילה ומקובלת בארץ ובעולם. במקום או במקביל למפגש הטיפולי הפרטני של מטפל ומטופל, במסגרת טיפול קבוצתי פוגש המטפל (או מספר מטפלים) כמה משתתפים אשר לרוב חולקים מאפיינים משותפים מסוימים.

טיפול קבוצתי למבוגרים יכול להתמקד בנושא או אתגר מסוים שחברי הקבוצה מבקשים לעבוד עליו ולהקנות כלים מתאימים להתמודדות עם אותו אתגר. כך למשל, בקבוצה המיועדת להתמודדות עם קשיים במיומנויות חברתיות יהיה דגש על הקניית מיומנויות חברתיות בטיפול, וחברי הקבוצה יוכלו לסייע האחד לשני בתרגול בסביבה בטוחה. אותו מרחב מוגן לתרגול בזמן אמת הוא אחד היתרונות הבולטים של טיפול קבוצתי.

לחילופין, טיפול קבוצתי למבוגרים יכול להתנהל באופן פתוח ודינאמי מבלי להתמקד בנושא ספציפי. חברי הקבוצה יעלו במפגשים נושאים שונים המעסיקים אותם ומנחה הקבוצה יסייע בניווט השיחה למקומות פרודוקטיביים עבור כל חבריה. חברי הקבוצה יהוו מסגרת תמיכה הדדית, ישתפו מניסיונם ויסייעו למשתתפים אחרים בהתמודדות עם אתגרים במציאות חייהם כמו גם עם אתגרים רגשיים ואחרים בעולמם הפנימי. 

לעיתים הקבוצות באאוטריצ׳ פועלות כשילוב בין סדנה מובנית למטרתה לספק כלים וידע סביב נושא מסוים לבין שיח פתוח, מכיל ושאינו מובנה. השתייכות לקבוצה טיפולית פותחת לא פעם את האפשרות לחוות השתייכות חברתית. אנו מאמינים שתחושה זו הינה יקרה מפז, וכאשר היא מתעוררת בפורום אחד, ניתן להרחיבה גם לפורומים נוספים. אופנות טיפול זו רלוונטית יותר מתמיד בימינו ולאור אירועים קשים כמו מגפת הקורונה או אירועי 7.10 והמלחמה בעקבותיו, אשר הובילה רבים למצבים של בידוד, בדידות והתבודדות.

הקבוצות הטיפוליות של Outreach מתכנסות לרוב אחת לשבוע באזור המרכז או אונליין ונמשכות כשעה וחצי. מרבית הקבוצות מיועדות למשתתפים בגילאי 20-40 אולם לפי הצורך אנו פותחים קבוצה ייעודית לאוכלוסיות נוספות. הנחיית הקבוצות מתבצעת ע״י חברי צוות מנוסים בטיפול קבוצתי ובעלי ידע וניסיון רלוונטיים. הקבוצות הטיפוליות מתנהלות בהלימה לרוח הטיפולים ב-Outreach המתאפיינים בגמישות, שותפות ויצירתיות בהתאמה אישית של הטיפול לצרכי המטופלים.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן