רבים ממטופלינו חווים מכשולים בדרכם להתמודד עם משימות חיים, אשר עבור אחרים בסביבתם נתפשות כטריוויאליות. בשל קשיים נפשיים, או תחת השפעתן של תקופות משבר, גם פעילויות הנחשבות לשגרתיות, עלולות להיחוות כמאתגרות ביותר, עד לכדי בלתי אפשריות. הטיפולים שאנו מציעים ב-Outreach עשויים בהחלט לסייע בהסרת רבים מהמכשולים מהדרך, אולם ישנן משימות שעדיין קשה למצוא להן שותפים מתוך סביבתו הטבעית של המטופל. כך למשל, אדם יכול לבטא בצער את אהבתו לקולנוע, תוך שהוא מציין כי איש מבין הסובבים אותו איננו פנוי להצטרף אליו לבילוי בקולנוע, וכי הוא איננו מעוניין או מרגיש מסוגל ללכת בגפו. במצבים כאלה, אנו מאמינים ביכולתם של צוותי העבודה שלנו לספק מענה הולם לצורך.

צוותי העבודה שלנו מורכבים ממספר מטופלים, אשר חוברים תחת הנחיה של איש צוות לצורך השגת מטרות משותפות. לתפישתנו, אנשים אשר חולקים צורך בתרגול, יכולים לחבור זה לזה בכדי ליצור יחד פורום המתאים לכך. הצוות מספק את התנאים המיטביים למימוש המטרה שלשמה הוקם – שותפים למטרה, אשר מגיעים עם מוטיבציה משלהם לתהליך, ובכך מותירים מחוץ לתמונה את התחושה המעיקה של "עושים לי טובה". בנוסף, הנחייתו של איש מקצוע מסייעת למקד את עבודת הצוות, ומבטיחה למשתתפים בו חוויה מוגנת ומתווכת לפי הצורך.

כמובן, שאין מדובר ב"שידוך", כי אם בחבירה עניינית בסביבה בטוחה, לשם תרגול מיומנויות ושיפור יכולות תפקודיות וחברתיות. עם זאת, התנסויות בצוותי עבודה שכאלו יוצרות לא אחת תחושה, של פתיחה מחדש של האפשרות לחוות השתייכות חברתית. אנו מאמינים שתחושה זו הינה יקרה מפז, וכאשר היא מתעוררת בפורום אחד, ניתן להרחיבה גם לפורומים נוספים.

 

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן