ד״ר אור הראבן

ד״ר אור הראבן

פסיכולוג קליני, מייסד Outreach.


אני נשוי ואב לשלושה. בהכשרתי אני פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר 3259) בעל דוקטורט בפסיכולוגיה (Phd) מהמחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת חיפה ובעל תואר שני (M.A) בפסיכולוגיה קלינית של הילד מהמכללה האקדמית ת״א-יפו. את ההתמחות הקלינית שלי השלמתי בביה"ח הפסיכיאטרי באר-יעקב ובתחנה הפסיכולוגית בקיבוץ גבעת חיים בטיפול במתבגרים ומבוגרים.

את דרכי בתחום הטיפול התחלתי במסגרת התנדבות ועבודה במשך כעשור בעמותת 'עלם' למען נוער במצבי סיכון, בפרויקט 'ניידות כתובת רחוב', המספק מענים מידיים בשטח לצעירים במצבי סיכון ומצוקה. שם נחשפתי לאוכלוסיות הסובלות מקשיים נפשיים וסוציאליים חריפים ומצבי קצה קיצוניים של דרות רחוב, התמכרות, זנות, אלימות, אובדנות ועוד, ובאתגר הגדול של גיוס אוכלוסיות אלה ואחרות לטיפול. מתוך עשייה זו הונחו היסודות למאמצים בהמשך למציאת פתרונות טיפוליים ייחודיים עבור אוכלוסיות אשר מענים טיפוליים קונבנציונאליים אינם נגישים להן.

במקביל יצאתי למסלול ההכשרה בפסיכולוגיה קלינית על מנת להעמיק את ידיעותי ואת יכולותי בתחום הטיפול. לצד המסלול האקדמי הרחבתי את סל הכלים הקליני בהכשרות בשיטת EMDR לטיפול בטראומה, לימודי פסיכותרפיה בגישה האנליטית של יונג (אוניברסיטת בר-אילן), לימודי שיקום פסיכיאטרי ובריאות נפש קהילתית (אוניברסיטת חיפה) ועוד. במקביל, צברתי ניסיון בקליניקה בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים המתמודדים עם קשיים נפשיים מגוונים, הדרכת הורים וייעוץ לאנשי טיפול וצוותים מקצועיים שונים.

לתחום המחקר בפסיכולוגיה נכנסתי עם מחקר ייחודי של ניתוח חלומות, במסגרתו יחד עם שותפים ניתחנו את חלומותיהם של עשרות תושבי שדרות ועוטף עזה תחת טילים. עם פרוץ משבר הקורונה במרץ 2020 אספנו מאות חלומות לטובת מחקר נוסף בתחום – ׳חלומות בימי קורונה׳ אשר בוחן את החוויה הנפשית הנלווית להתמודדות עם המגפה העולמית כפי שהיא משתקפת בחלומות. בהמשך, מחקר הדוקטורט שלי עסק במצבים של הסתגרות ונסיגה חברתית קשה בקרב צעירים והוא נולד מתוך העשייה ב-Outreach והתפתח לצידה במטרה להעמיק את הידע וההבנות שלנו בהתמודדות עם האתגר הטיפולי.

את Outreach הקמתי יחד עם חברי לצוות ולדרך ב-2014, מתוך שאיפה להנגיש את הכלים של פסיכותרפיה ושיקום נפשי לאוכלוסייה נרחבת הנזקקת לשירותים אלה ואינה יכולה להנות מהם במתכונת הקונבנציונאלית. התפיסה המנחה את הפעילות שלנו היא שהגורם המרכזי ורב העוצמה המסייע בהתמודדות עם אתגרים נפשיים, הוא מפגש בינאישי אותנטי המייצר קשר קרוב. מפגש זה יכול ולעיתים חייב להתקיים בדיוק במקום בו נמצא המטופל באופן קונקרטי וסימבולי  כאשר הקשר הבלתי אמצעי הנרקם בין שני אנשים, הוא המעורר את הנפש לריפוי כאשר מתבצע בכוונה ובהתכווננות מתאימים.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן