אורלי קסטל

אורלי קסטל

MSW – תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה טיפולית, מנהלת מקצועית באאוטריצ׳.        


עם עלייתי ארצה לפני כמעט 30 שנה, התחלתי את לימודיי בעבודה סוציאלית מתוך הרגשה שמקומי נמצא באזור של סיוע לזולת. גם אחרי מספר שנים בהן עבדתי בעסק משפחתי שהקמנו, החלטתי לחזור לתחום הטיפולי, בו אני מרגישה שבאות לידי ביטוי היכולות שלי ליצירת קשר מתוך הבנה וכבוד לשני. ההבנה כי זהו הבסיס החשוב ביותר לכל מהלך טיפולי, התגבשה בי במהלך שנות עבודתי עם מגוון אוכלוסיות: עולים חדשים, מתמודדים עם מחלות נפשיות, הורים לילדים בעלי לקות שמיעה ועוד.כמו כן, לאורך השנים, עבדתי ורכשתי ניסיון בעבודה עם בני נוער ומבוגרים;בטיפולים פרטניים וזוגיים, ולעתים אף התערבויות משפחתיות.

אצל כולם יכולתי לראות לא רק את ההתמודדות שלהם עם הבעיה הספציפית, אלא גם את הצורך העצום בהתערבות חיצונית, אך בו בזמן מספיק קרובה. למעשה, בשילוב הזה טמונה היתה האפשרות עבור אותם מתמודדים, שלא להרגיש כל כך לבד בהתמודדותם.

לאורך השנים, ובעבודות השונות, גיבשתי הבנה וגישה טיפולית אשר דוגלת בהתאמה אישית של ההתערבות הנדרשת במציאות של כל מטופל, תוך דגש רב על הייחודיות של כל אחד ואחת. מתוך תפיסה זו אני רואה את החשיבות של טיפולי בית עבור חלק משמעותי מאוכלוסיית המטופלים, אשר אין ביכולתם (פיזית או נפשית) להגיע למטפל. אך מעבר לזה, אני מבינה שיש מספר מקרים בהם גם אם המטופל יכול להגיע לטיפול, קיים רווח טיפולי גדול באפשרות לפגוש את המטופל בסביבתו הטבעית, כולל מפגש עם בני המשפחה השונים.

צרו קשר, ניפגש, נבנה ביחד תכנית טיפולית מותאמת ומדויקת

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן