אורלי קסטל

אורלי קסטל

עובדת סוציאלית (תואר שני – MSW), פסיכותרפיסטית.

עליתי ארצה לפני כ-30 שנה מאורוגוואי, והשתלבתי בלימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים, מתוך תחושה ברורה שאמצא את מקומי בתחום של סיוע לזולת. ואכן, חזרתי לתחום זה גם אחרי מספר שנים בהן עבדתי בעסק משפחתי שהקמנו, מתוך שאיפה להביא לידי ביטוי את התשוקה והיכולות שלי ליצירת קשר עם אנשים המבוסס על כבוד והבנה.

לאחר השלמת הלימודים השתלבתי כעובדת סוציאלית בארגונים שונים ביניהם מיח״א (מסגרת חינוכית שיקומית לילדים עם לקות שמיעה) כמדריכת הורים וצוותי גנים, כמנחה בארגון LEAD העוסק בפיתוח מנהיגות צעירה ועוד. במסגרת עבודות שונות נחשפתי לאוכלוסיות מגוונות המתמודדות עם אתגרים רבים, ביניהן מתמודדים עם מחלות נפש, בעלי לקויות, עולים חדשים ועוד. צברתי ניסיון בטיפולים פרטניים בבני נוער ומבוגרים, התערבויות זוגיות ומשפחתיות וכן עבודה קבוצתית.

לצד התנסויות מעשיות אלה, המשכתי להתפתח במסגרות לימודים והכשרה שונות. בין השאר השלמתי את לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית במסלול טיפולי באוניברסיטת אריאל, השתתפתי בתכנית לימודי ׳פסיכותרפיה מזרח-מערב׳ ולימודי ׳גישות דינמיות׳ באוניברסיטת תל-אביב, השתלבתי בלימודי ׳הרשת הלאקניאנית׳ (בחסות המחלקה לפסיכואנילזה, אוניברסיטת פריז), השלמתי תכנית תלת שנתית של לימודי פסיכותרפיה ב׳מכון מגיד׳ של האוניברסיטה העברית, והשתלבתי כמתנדבת במחלקת אשפוז יום לנשים באוריינטציה פסיכואנליטית בביה״ח הפסיכיאטרי באר יעקב, מאז הקמתה.

התנסויות שונות ומגוונות אלה, לצד השתתפות בטיפולים ארוכי שנים (משני צדי הספה הטיפולית), סייעו לי ללמוד כי הקשר הבינאישי הנוצר בטיפול הוא הכלי החשוב ביותר ומהווה בסיס לכל מהלך טיפולי. לצד זה, זיהיתי בקרב אנשים שונים להם סייעתי, את הצורך המשמעותי בהתערבות של אדם חיצוני לחייהם, אשר הוא גם קרוב אליהם מספיק בו זמנית. למעשה, בשילוב הזה טמונה הייתה ההזדמנות עבורם, שלא להרגיש כל כך לבד בהתמודדותם וכך לשפר את יכולתם להתמודד.

לצוות Outreach הצטרפתי כמטפלת בסוף שנת 2014 בסמוך להקמתו. הצטרפותי לצוות הייתה מהלך שהשתלב באופן טבעי עם תובנות שהתגבשו אצלי לאורך שנות התפתחותי המקצועית, במיוחד בנוגע לחשיבות ההתאמה האישית של ההתערבות הטיפולית לכל מטופל/ת תוך דגש על הייחודיות שלהם. מתוך תפיסה זו ראיתי גם את החשיבות העצומה של טיפולי בית והנגשת המענים הטיפוליים עבור אלו הזקוקים לטיפול אך אינם יכולים מסיבות פיזיות או נפשיות להגיע אל המטפלים. בעבודה בבתים במרוצת השנים למדתי גם על הרווח הטיפולי הגדול הנובע מהאפשרות לפגוש מטופלים בסביבתם הטבעית ועל היכולת להשפיע על מציאות חייהם כאשר פועלים בתוכה.

מתחילת 2018 אני משמשת כמנהלת המקצועית של Outreach, לצד המשך פעילותי כמטפלת בצוות. במסגרת התפקיד אני אחראית בין השאר על קליטת מטופלים חדשים, ניהול מקרים, קליטה, ליווי והדרכה של מטפלים ועוד. אני מאמינה בדרכה של Outreach ושמחה על ההזדמנות לצעוד בה לצד חברי הצוות המקצועיים והמיוחדים שבה, לטובת כל אלה להם אנו מסייעים.

 

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן