אור בורשטיין

אור בורשטיין

אני יליד הארץ ומתגורר בגבעתיים עם אשתי ושני ילדיי.

אני בוגר תואר ראשון בהיסטוריה מהאוניברסיטה העברית, ותואר ראשון כחוג לאחר תואר בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה, אותו סיימתי כמצטיין דיקן. לאחרונה סיימתי את הכשרתי כסטודנט לפסיכולוגיה קלינית של הילד (M.A.) במכללה האקדמית ת"א-יפו, במסגרתה נכללתי ברשימת מצטייני הנשיא. את הפרקטיקום שלי ביצעתי במסגרת החטיבה לגיל-הרך במרכז לבריאות הנפש ע"ש בריל (רמת-חן). בתחום האקדמי אני פועל במעבדה לפסיכוביולוגיה בהנחיית ד"ר רביד דורון, כשמוקד המחקר שלי הוא הביולוגיה של דיכאון ואנהדוניה. מחקר קודם שלי בנושא נמצא כעת בהכנה לפרסום ומאמר נוסף פרי עטי, העוסק בפרויד, עתיד להתפרסם בגיליון הקרוב של כתב העת ההיסטורי 'הָיֺה הָיָה'.

הדרך שלי בתחום הטיפולי התחילה מעבודה עם ילדים ונוער בסיכון במועדוניות טיפוליות בשכונות מצוקה. עבדתי כמדריך ולאחר מכן כרכז מועדוניות בלוד ובשכונת גילה בירושלים. מצאתי חיבור טבעי לעבודה זאת, בניסיון המשותף להיטיב עם בני-האדם עמם עבדתי. שם גם למדתי שעבודה משמעותית עם ילדים צריכה לערב את המשפחה. נהגתי לשהות בבתי התלמידים ולבסס קשרים עם הוריהם כתשתית לקידום מצב הילד. המשכתי לעבוד כמדריך טיפולי בפנימיית "בני-ברית", ולאחר מכן כמדריך וחונך טיפולי במשפחתון של עמותת "אור-שלום" בחולון. לאחר-מכן, עבדתי במשך שנה וחצי כמדריך חשיפות ב"מרכז הישראלי לטיפול בהפרעה טורדנית-כפייתית" (OCD). שם סייעתי והנחתי את המטופלים בביצוע תרגולים, במתווה טיפולי קוגניטיבי-התנהגותי.

לאחרונה עברתי הכשרה לטיפול בחשיפה ממושכת (PE) להפרעת דחק פוסט-טראומתית (PTSD) בהנחייתה של פרופ' עדנה פואה.

אני מאמין באתיקה טיפולית לפיה יש לתת את המענה המיטבי והיעיל ביותר למטופל, בהסתמך על ממצאי הספרות המחקרית. אלא שברור לי שגם הטיפול היעיל ביותר בעולם, לא יכול לעבוד ללא ברית טיפולית אפקטיבית. בהקשר זה, העבודה עם ילדים ונוער לימדה אותי כי ראשית יש להעניק לאדם שברצונך להושיט לו עזרה, את מסירותך ואת ליבך. אני מאמין בעבודה מתוך מחויבות וכנות רגשית, ותוך כבוד לאוטונומיה של המטופל. אני רואה ב-Outreach בית, שמקדש מחויבות כזאת, ואשר הציב לעצמו כיעד להגיע למטופלים, גם במצבים שהגישה אליהם פתלתלה ומורכבת, תוך רגישות וחשיבה ספציפית על כל מקרה כייחודי.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן