ליהיא אופק

ליהיא אופק

שמי ליהיא אופק, אני בת 63, אם וסבתא השומרת על גוף ורוח צעירים ונמצאת בהתפתחות מתמדת.


בהכשרתי אני בוגרת תואר ראשון (לבריאות נפש קהילתית) ותואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל-אביב. בהמשך הרחבתי והעמקתי לאורך השנים את השכלתי הטיפולית במסגרות שונות ובין השאר הוכשרתי כפסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ומומחית לשיקום נפשי. לאורך הדרך למדתי טיפול זוגי ומשפחתי במכון ברקאי (2002-2004) ופסיכותרפיה בגישה פסיכודינאמית בביה״ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת״א (2013-2016). בנוסף השתתפתי בעשרות קורסים, סמינרים וסדנאות במגוון נושאים כגון פסיכותרפיית גוף-נפש, טיפול דינמי קצר מועד, טיפול נרטיבי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), חשיפה ממושכת בנפגעי פוסט טראומה (PE) ועוד. כיום אני לומדת בתכנית להנחיית קבוצות בפסיכודרמה במכללת תלתן. לצד השתתפותי בתכניות הלימוד השונות התנסיתי בעצמי (כמטופלת) בתהליכים טיפוליים מגוונים וכן הדרכתי סטודנטים ועובדים רבים תוך שאני מלווה אותם בתהליכי ההתפתחות האישית והמקצועית שלהם.

את הניסיון התעסוקתי שלי צברתי כעובדת סוציאלית במספר ארגונים ושירותים, ביניהם המחלקה לשירותים חברתיים בהרצליה, בית חולים אסף הרופא (מחלקה אונקולוגית), המרכז הקהילתי לבריאות הנפש ביפו, ועמותת אל-סם. בהמשך עבדתי במשך שנים רבות (כ-27 שנים) באגף השיקום של משרד הביטחון, שם טיפלתי בנכי צה"ל הסובלים מנכויות פיזיות ונפשיות מורכבות, ובשנים האחרונות בתפקיד אף ניהלתי את צוות העובדים הסוציאליים של מחוז תל-אביב.

למעשה, הנתינה והעבודה הטיפולית מושכות אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. אני מאמינה ביכולת של בני-אדם למצוא כוחות ולהתגבר גם על משברים קשים ועמוקים בחייהם, תוך שאיפה מתמדת לרווחה נפשית ובינאישית. יחד עם זאת ניסיוני הרב לימד אותי כי לעיתים על מנת לצלוח תהליכים אלו יש צורך להיעזר ביד מושטת, סביבה תומכת ועזרה מקצועית, ואני פועלת על מנת לנסות ולסייע בתהליכים אלו.

בעבודתי הטיפולית אני מחזיקה ומיישמת גישה הוליסטית ואינטגרטיבית, ומשתמשת בידע התיאורטי בכלים הטיפוליים שרכשתי ובניסיון הרב שצברתי לאורך השנים, על מנת להתאים את המענה הטיפולי לצרכיו הייחודיים של כל אדם, לטובת סיוע בתהליכים של שינוי, התפתחות והחלמה.

בצוות Outreach,  מצאתי שותפים לדרך אשר חולקים את תפיסתי ואת אמונותי המקצועיות והאישיות, ומתוך כך עד מהרה הפך עבורי הארגון לבית מקצועי. יחד עם חברי לצוות אני מקווה להמשיך ולסייע בדרכים שונות ומגוונות, לכל מי שזקוק למענה הטיפולי היצירתי אותו אנו מציעים.

 

 

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן