סיון פלג

סיון פלג

שמי סיון, אני יליד הארץ ותושב רמת גן.

אני בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ובאמנות  ממכללת תל-חי, ותואר שני בפסיכולוגיה רפואית וקלינית מאוניברסיטת ELTE בבודפשט. את ההתנסות המעשית (פרקטיקום) שלי עשיתי במרפאת הילדים והנוער "גייגר" המסונף למרפאת "רמת חן". שם התנסיתי בטיפול בילדים באוריינטציה של "play-therapy" ובהדרכת הורים. את ההתמחות הקלינית השלמתי בביה"ח הפסיכיאטרי "אברבנאל". שם עבדתי במשך שנתיים במחלקה הסגורה לגברים ושנתיים במרפאת המבוגרים.

במהלך שנות הכשרתי הקלינית התנסיתי בעבודה טיפולית עם אנשים הסובלים מקשת רחבה של אתגרים, כולל הפרעות נפשיות מורכבות ומתמשכות. במסגרת המסלול למדתי לשלב ולאזן בין המגע המקצועי והקשר האנושי, תוך שימוש בידע תיאורטי נרחב, אינטואיציה ויצירתיות. ההכשרה הארוכה סייעה לעצב אותי כאיש מקצוע המסוגל לאבחן, להתוות תכניות טיפול רלוונטיות ולטפל. האוריינטציה הטיפולית שלי כיום הינה פסיכודינאמית בעיקרה, תוך שילוב אלמנטים מעולם הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי במידת הצורך.

במקביל להכשרתי הקלינית בתחום הטיפול, עבדתי במשך שנים רבות במערך השיקום בבריאות הנפש הקהילתית, והתמקצעתי כמתאם טיפול בעבודה אשר הצריכה גישה רב-מערכתית לצד העבודה הפרטנית. במסגרת זו למדתי לראות את האדם המתמודד עם מגבלות נפשיות כחלק ממערכות סוציאליות ותרבותיות ספציפיות. ליבת העבודה השיקומית הינה קידום השאיפות של כל מטופל באמצעות היכרות עם כוחותיו כמו גם עם אתגריו, ולמידת ההיסטוריה האישית והמשפחתית שלו. כל אלו משמשים לבניית תכנית אופרטיבית להשגת מטרות קונקרטיות לטווח הארוך, כולל שילוב בקהילה ברמה התעסוקתית, בינאישית, חברתית ובפעילויות הפנאי, תוך הפחתה של הסטיגמה ומיקסום הפוטנציאל הגלום בכל אדם. במסגרת עבודתי השיקומית, המפגשים התקיימו לרוב בסביבה הטבעית של האדם ובעיקר בבתים.

כיום, לצד עבודתי בOutreach, אני מטפל בקליניקה פרטית באנשים המתמודדים עם משברי חיים, הפרעות הסתגלות, OCD, חרדות, דיכאון, הפרעות אישיות וטראומות מורכבות. בין שאר עיסוקי, אני משמש גם כקב"ן בצה"ל, בין השאר באיבחון ומיון מלש"בים בלשכת הגיוס וטיפול בתגובות דחק ראשוניות (ASR) במצבי לחימה. כמו כן בשנתיים האחרונות אני מלווה מקצועית שחקנים בבית ספר למשחק במסגרת פרויקט שיזמתי מתוך הכרת צרכיהם היחודיים של אלו המשתמשים בנפשם ככלי מקצועי.

במסגרת עבודתי בOutreach יש לי הזכות לשלב בין עולמות הטיפול והשיקום, ולהביא לידי ביטוי את הערכים האנושיים והטיפוליים בהם אני מאמין ואת הניסיון המקצועי שצברתי. חבריי לצוות ואני מנסים לסייע לאנשים המתמודדים עם מצבים נפשיים מאתגרים, בין השאר כאלו המחייבים טיפול בסביבת החיים. תוך גמישות ופתיחות אנו מתאימים את הטיפול לצרכים המשתנים של האדם, ולרצונותיו כשותף פעיל בתהליך.

 

 

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן