עידו רוט

עידו רוט

 עו״ס קליני ופסיכותרפיסט.


שמי עידו, בן 46 , מתגורר במושב עמינדב בצמוד לירושלים, נשוי ואב ל 4 ילדים.

בהכשרתי אני עו"ס קליני בוגר תואר שני ופסיכותרפיסט בגישה היונגיאנית. את רוב נסיוני הקליני והניהולי צברתי בתוך במערכת הבריאות .

14 שנות עבודתי בבי"ח הדסה התאפיינו בעיקר בטיפול במצבי משבר וקיצון שונים ומגוונים ובליווי קצר טווח וארוך שנים של מטופלים ומשפחות המתמודדים עם מצבי חולי. עיקר זמני הוקדש לעבודה עם הצוות הרב-מקצועי במחלקה להמטו-אונקולגיה ילדים, שם הליווי והטיפול ניתנו לילד המטופל ולכלל בני משפחתו.

 ב 5 שנים האחרונות  ניהלתי צוות כעו"ס מחוזי בקופ"ח, ולאחרונה הצטרפתי בבי"ח לצוות מרפאה פסיכיאטרית במטרה לרכז ולעבות את נושא ותחום הטיפול בטראומה.

בקליניקה הפרטית אני מטפל בעיקר במבוגרים. התמקדות בעיקר סביב מחלות קשות, אבל ושכול, משברי חיים וטיפול בטראומה. הפרקטיקה הפסיכולוגית היונגיאנית משולבת ובלתי נפרדת מתפיסות חיים קיומיות ומדרך חיים וחיפוש מתמיד. גישה זו מספקת חיבור לתכנים לא מודעים אישיים וקולקטיביים, ומאפשרת לחלק המודע בנו להסתייע ולשאוב הכוונה מחלקים לא מודעים אלו. על פי התפיסה היונגיאנית המטופל הוא ה'גיבור' הנדרש לעשות את מסע חייו. מסע שבאופן טבעי כולל מכשולים, קשיים ומשברים הנובעים מעברו וממציאות חייו בהווה. תפקידי כמטפל הוא לחבור למטופל כמלווה קרוב למסע זה. עבורי הקשר הטיפולי נוגע ומזקק את התמצית של הקיום וההוויה האנושית- מתוכו נעשית התנועה של הצמיחה והריפוי. על בסיס תובנות אלו ולאורך השנים אני מקפיד לרכוש פרקטיקות נוספות המסייעות לתהליכי הטיפול.

לצד הקשר והתהליך שנוצר בין המטופל למטפל אני רואה חשיבות רבה לטיפול שנעשה בתוך ובאמצעות הקשר. מפגש טיפולי מחייב הסתכלות רחבה ומערכתית יותר. המערכת המשפחתית, עבודה, מעגלים חברתיים, בית ספר וכד' – והיכולת לנוע ולתפקד בתוכם באופן משמעותי ומספק- כל אלו מעגלים משמעותיים בחיינו וחשוב שהטיפול ייעזר וייגע גם בהם .

ב Outreach מצאתי בית וחזון לכל התפיסה הזו. צוות שמדבר את השפה הזו כחזון וכאידיאולוגיה- וזו שפתו הטבעית. צוות רב ובינ-מקצועי שיודע לשלב כוחות וידע סביב מטופל על המעגלים והמערכות הסובבות אותו, ומתוך כך לייצר תהליך של תנועה, תהליך, אינטגרציה וריפוי.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן