אפרת אוסט

אפרת אוסט

פסיכולוגית חברתית.


ילידת 1982, גרה בתל אביב. אני פסיכולוגית חברתית (מ.ר.157252), בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאונ' העברית ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאונ' ת"א. בכובעי המקצועי הנוסף אני גם תסריטאית וקופירייטרית.
את דרכי בעולם הטיפול התחלתי כמדריכה שיקומית בהוסטל למתמודדי נפש זכאי סל שיקום שהתגוררו בדיור מוגן. הליווי האישי התקיים בסביבת החיים של המתמודדים ושילב בין שיחות לרכישה ותרגול של מיומנויות תפקודיות. נחשפתי אז לאפשרות לשיפור ממשי באיכות החיים דרך קשר תומך ומפגשים בגובה העיניים שהתקיימו "בשטח", בחיבור למציאות חיי המטופלים, ושילבו לצד הקשיים גם הרבה רוך, הומור ורגעים ספונטניים של חיבור אנושי.
המשכתי ללימודי פסיכולוגיה חברתית מתוך רצון להבין יותר לעומק כיצד הזולת והסביבה משפיעים על האופן שבו אנו חושבים, מרגישים ומתנהגים. התזה שלי עסקה בפערים בין העצמי הממשי לעצמי האידיאלי והעצמי הנדרש מאיתנו חברתית – כגורמים לדיכאון וחרדה. במהלך הלימודים התנדבתי במכון CBT בליווי מטופלות שהתמודדו עם חרדות שונות. במפגשים ששילבו בין שיחות לחשיפות התרגשתי לראות אותן מתחברות לכוחות שלהן וליכולתן להתמודד עם אתגרים שלפני כן נמנעו מהם.

מתוך חיבור עמוק לגישה ולעקרונות הבודהיסטיים השלובים בה המשכתי ללימודים בתוכנית הדו-שנתית לטיפול CBT מבוסס מיינדפולנס. במקביל הנחתי קבוצת בוגרים המתמודדים עם חרדה חברתית בעמותת רקפת, שם נחשפתי שוב לתרומה של מפגש אנושי מייטיב והתנסות מעשית להעלאת תחושת המסוגלות וההערכה העצמית. כיום אני אחראית על תחום ההערכה והמדידה בעמותה במסגרתו אנו שואפים להעמיק את ההבנה של חווית המשתתפים בקבוצות ולשפר את הדרכים לסיוע בהתמודדות עם הימנעות וחרדה חברתית.

אני מאמינה ביכולת של קשר אנושי מכיל, אמפטי ובטוח לסייע בהקלה על סבל ולשפר רווחה נפשית דרך התבוננות רכה ומשותפת על הקשיים במקום לשאת אותם לבד, שינוי דפוסים מגבירי סבל, חיבור לכוחות האישיים ולערכי החיים החשובים לאדם ורכישת הרגלים מייטיבים יותר התואמים אותם.
נחשפתי לאאוטריצ' כשחיפשתי צוות מקצועי להשתייך אליו ומיד התחברתי לקונספט של ליווי גמיש ויצירתי, שמעז לצאת גם מחוץ לגבולות הקליניקה כדי לפגוש את המטופלים, והכל תוך עבודת צוות משותפת, מקצועית ומסורה.

צרו קשר לבניית תכנית טיפולית מותאמת עבורכם

טלפון: 072-33-60-600
E-mail: [email protected]

לחצו ליצירת קשר
דילוג לתוכן